3 kroky ke splněným přáním

Zásadním krokem je přepnout se z pozice CHCI na pozici MÁM a využití tvůrčí síly. Tu tvoří tyto tři aspekty: myšlenka, slovo a čin. 

Pokud si myslíš, že si svá přání plní jenom hrstka lidí a že štěstí sedá jenom na bohaté a ty co ho mají už i tak dost, pak máš svým způsobem pravdu. Přání se totiž plní těm, co v ně věří a také těm, co vědí, že nic není nemožné. Proto se zdá, že úspěch sklízí jenom vyvolení, bohatí či šťastlivci. Staň se jedním z nich! I ty se můžeš řadit mezi tuto skupinu lidí, žen. Jak? Nauč se používat tyto 3 hlavní kroky, sžij se s nimi a proměň svá přání ve skutečnost.

Staň se tvůrkyní

Kdo vlastně realizuje naše přání a sny? Kdo určuje že se naplní? Představuješ si, jak někde nahoře na mráčku sedí Bůh a rozhoduje komu pomůže, koho vyslyší a komu utne tipec? Nebo věříš tomu, že ty si to nezasloužíš, a proto se s tebou vesmír vůbec nemazlí? Ono je to, ale tak trochu jinak. Nikdo nám neurčuje cestu a nikde není zapsán a zapečetěn náš osud. Všechno je to jen a jen v našich rukou.

Pokud si chceš začít plnit svá přání, musíš se stát tvůrkyní svého života. Změň své „řídící“ myšlenky a přenastav svou mysl. Zní to celkem jednoduše, ale není to jen tak. Většinou se tak nestane lusknutím prstů nebo přes noc, naopak je to delší cesta, každodenního tréninku, kterou ale jistě zvládneš! Pro začátek je lepší mít průvodce, který tě povede a podpoří, ale zvládnout to můžeš i sama.

TADY JSOU 3 ZÁKLADNÍ KROKY:

1. Víra

Věř tomu dřív, než se to stane. To je základem splnění každého přání. Protože pokud pochybujeme o výsledku, pokud nevěříme tomu, že se naše přání vyplní, pak se nemůžeme divit, že se nakonec nevyplní. Uvěř, že je všechno, po čem tak toužíš, uskutečnitelné, věř, že je to možné a že to zvládneš. Protože jediný, kdo dokáže zabránit tomu, aby se to stalo, jste my sami. Nikdo neurčuje náš osud, to my si tvoříme naši cestu, proto se nenech ničím a nikým omezovat ani limitovat.

Uvěřit něčemu, co zatím není vidět, může být docela těžké. Většina z nás totiž věří jen tomu, co vidí a co už se stalo. Protože pak je to přece skutečné a prokazatelné. Pokud ale předem nevěříme, že se naše přání opravdu naplní, pak k tomu pravděpodobně také nedojde.

Tato víra však musí být skutečná. Nejde to obejít ani ošálit. Věř, že máš k dispozici všemožné schopnosti a nástroje k tomu, aby se tvůj sen uskutečnil. Proto v sobě znovu probuď víru, která někde uvnitř každého z nás dřímá. Možná, že už jsi rozhodnutá jít do toho naplno, ale nevíš, jak to udělat. Jak začít? Kde najít víru?

Dosáhneš toho tak, že se vzdáš všech těch zastaralých a zakořeněných názorů a přesvědčení, které po všechny ty roky sbíráme a které v sobě každý z nás nosí a nahradíš je novými myšlenkami. Myšlenkami víry a přesvědčení o tom, že můžeš tvořit svůj život a že dokážeš cokoli si přeješ. Každý z nás v sobě má tuto sílu, která je napojena na zdroj veškerého vědění, ale většina z nás se od tohoto zdroje vědomě či nevědomě odpojila.

Pokud stále tápeš, jak se znovu napojit, mohou ti v tom pomoci knihy, které tě navedou, citáty a moudra, které tě motivují nebo příběhy, které tě inspirují. Hledej kolem sebe různé ukazatele, tipy a návrhy, které tě dovedou k odpovědím na tvoje otázky a nech se vést.

2. Vizualizace pomocí nástěnky snů

Tato nástěnka (takzvaná vision board), je velmi účinnou pomůckou pro všechny ty, kdo potřebuje na vlastní oči vidět, jak bude vysněný život vypadat. Můžeš si pořídit jakoukoli nástěnku ať už korkovou, magnetickou nebo dřevěnou, použít můžeš také obyčejný tvrdý papír nebo provázek s kolíčky a hezky ji zaplnit obrázky toho, jak si představuješ svůj svět, až se ti přání naplní.

Vystříhej si z časopisů obrázky, které ti připomínají život, o kterém sníš, nebo si ji oblož fotkami, kde jsi šťastná, naplněná radostí a láskou a které v tobě vyvolávají všechny pocity, které chceš zažívat zas a znova. Můžeš si to všechno namalovat, popsat, obohatit oblíbenými citáty nebo jakkoli vyzdobit. Je to jenom na tobě. Nenech se ničím omezovat ani se nenech odradit rodinnými příslušníky či spolubydlícími.

Až budeš mít hotovo, pověs si tuto nástěnku na místo, kolem kterého často chodíš nebo ji vystav tam, kde trávíš nejvíce času a kdykoli během dne si ji prohlížej. Můžeš si z toho udělat každodenní rituál, zapnout si krásnou hudbu nebo si najít chvilku klidu a ticha a zasnít se nad tím, jak už to všechno, po čem toužíš, máš. Představ si do detailů, jak se cítíš, jaké to je žít svůj sen a jdi si za ním.

Zasaď semínko svého přání a každý den ho opečovávej. Věnuj mu svůj čas, lásku a víru, protože jestliže tomu neuvěříš, nebude to fungovat. Pokud si pomyslíš, že by to sice bylo krásné, ale nakonec z toho stejně nic nebude, nebo že tobě se to stejně nesplní, pak toto semínko nikdy nevyroste. Proto si důkladně osvoj krok číslo jedna a věř. V případě, že ti i tak přijde tvoje víra falešná, alespoň věř, že už je to na cestě k tobě.

3. Žij svůj sen

Žij a chovej se tak, jako by se to už stalo a co nevidět se ti tvé přání zhmotní. Jak? Tvůrčí sílou jsou tyto tři aspekty: myšlenka, slovo a čin. Pokud vyšleš svou myšlenku – své rozhodnutí, jak chceš žít, vyslovíš to nahlas nebo napíšeš slova na papír, a nakonec podle toho budeš konat, pak jdeš přímou cestou k cíli.  

Jak říká známý citát:

„Nikdy ti není dán sen,

aniž by ti současně nebyla dána moc

jej uskutečnit.

Richard Bach

A přesně tak to je. Zásadním krokem je přepnout se z pozice CHCI na pozici MÁM. Protože tím, že budeš chtít, vysíláš vibraci chtění a u toho také zůstaneš, proto se nauč MÍT. Pak jednoduše MÍT budeš! Jak to udělat? Teď už vím, jak na to. Naučila jsem se tomu skrze umění MÍT, které mi přišlo do cesty. Naplno jsem se ponořila do jeho učení a nasávala každou novou informaci. Toto vědění mě natolik uchvátilo a nadchlo, že jsem se rozhodla vytvořit cestu, po které se můžeš vydat i ty. Na cestě Tajemství života v hojnosti krok za krokem ukazuju a podrobně vysvětluju veškeré mé vědění právě o tomto umění ♥

Co všechno ti tato cesta přinese a jak se na ni přihlásit, najdeš tady >>

Dalším důležitým bodem k tomu, jak žít svůj sen je: naučit se být v pohodě v jakékoli situaci. Kdykoli tě něco vykolejí, nenech se strhnout a zůstaň v klidu. To se lehce radí, ale jak se to naučit? Můžeš se zkusit pustit do meditování, začít cvičit jógu nebo chodit co nejčastěji do přírody. Pokud tě přesto ovládá smutek či vztek, nebo ti zmíněné metody nesedí, zapni si bláznivou komedii nebo seriál u kterého se budeš válet smíchy. Jednoduše si najdi něco, co tě zaručeně dostane opět do pohody a kdykoli budeš mít krizi, věnuj se právě této činnosti.

Taková frekvence, jakou vysíláš, se ti bude opět vracet zpátky. Vibrace radosti a pohody k tobě bude přitahovat zase jenom radost a pohodu. A tak to funguje i naopak. Pokud jsi naštvaná nebo smutná, pak se k tobě vrací přesně tyto pocity. Proto je důležité mít svůj „domovský“ pocit, ke kterému se můžeš v případě potřeby vracet.

Pokud se ti zdá, že se situace nezlepšuje, přestože děláš všechno správně a jdeš správným směrem, ba naopak se spíše zhoršuje, nelekej se. To se jenom mysl začala bránit a zatínat své drápky. Můžeš to brát s klidem a zeptat se jí, co ti ještě chce dokazovat? 😊 Anebo si jí přestaň všímat. Ty už přece máš objednáno, už sis zadala svou objednávku života, který chceš žít a teď už pouze čekáš na její doručení. Nenech se vtáhnout myslí zpátky.

Teď už stačí jenom naslouchat svému já a nechat se vést intuicí. Až ucítíš, kam se máš vydat, postačí udělat krůček vpřed. Nemusíš kvůli tomu dát hned teď výpověď v práci, zadlužit se a odjet na půl roku meditovat do Indie. Stačí si najít chvilku klidu a zamyslet se nad tím, co tě těší. Objevuj, co tě přitahuje a co tě láká. Do ničeho se nenuť a netlač na pilu. Klaď si otázky a v klidu čekej na odpovědi, oni přijdou, stačí naslouchat.

Pokud chceš udělat první krok, investovat do sebe a do své budoucnosti, chceš změnit svůj život a konečně si začít plnit své přání, ale stále tápeš a nevíš, kde začít, pojď do toho se mnou. Provedu tě krok za krokem ověřenou cestou, která ti změní život. Tak jako tenkrát mně.

Na nic nečekej ♥

Vstoupit můžeš tady >>

A nezapomeň

Nesni svůj život, žij svůj sen ♥

Jsem kreativní duše, sběratelka inspirací a motivací. Zajímám se o vše kolem osobního rozvoje a kouzla života. Mám za sebou dlouhou cestu plnou hledání a objevování tajemství života a o to všechno se s Vámi chci podělit. Věřím, že zde najdete spoustu inspirace, moře motivace a špetku kouzla na tu Vaši cestu za splněnými sny. Jsem autorkou online cesty Tajemství života v hojnosti eBooku Můj kreativní rok od jara do zimy Motivačních kartiček 52 motivací ke splnění malých i velkých snů. Více o mně si můžete přečíst v mém příběhu zde >> Svezte se na kouzelné vlně inspirace a prožijte radostnou jízdu Vašim životem ♥
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.