Je libo úžasný život? Stvoř si ho!

Dobrým začátkem je záměrné vnímání. Jedním z vesmírných zákonů je totiž bod přitažlivosti. Tedy, na co zaměřujeme svou pozornost, to si přitahujeme do svého života. Většina z nás si však myslí, že teprve až se TO stane, pak konečně může přijít stav štěstí.

Je tu první světluška ze série “světýlek na cestu”, která rozzáří tvůj všední den a pomůže ti, když se ti začínají hlavou honit černé myšlenky. Jde o záměrné vnímání. Využiješ ho kdykoli, ať už na tebe jdou chmury nebo se zrovna cítíš krásně. Můžeš ho praktikovat kdekoli a v jakékoli situaci. Stačí, když se rozhlédneš kolem sebe.

Jak záměrně vnímat?

Začít můžeš tím, že si uvědomíš, na co během dne zaměřuješ svou pozornost. Pokud běžně sleduješ nebo čteš zprávy o tom, co se děje kolem tebe nebo ve světě za hrůzy, nejspíš se nebudeš cítit zrovna nejlíp. Jestliže však vyhledáváš záměrně to, co tě těší, pak nejspíš zažíváš více radosti než smutku.

Spousta lidí si myslí, že nemá kontrolu nad okolními událostmi, a tak se snaží kontrolovat alespoň to, co si myslí, že kontrolovat můžou. Snažíme se zapůsobit na ostatní a dělat to, co je od nás očekáváno. Nebo chceme, aby se druzí chovali tak, jak by se nám líbilo. Jenomže nikdy nezískáme kontrolu nad jednáním druhých. Můžeme však získat kontrolu nad jednáním nás samotných. Je jenom na nás, jak budeme reagovat na zdánlivě „nekontrolovatelné“ okolnosti.

Nemůžeme totiž tvořit životy druhých, ale své vlastní ano.

To se však snadněji řekne, než udělá.

Kde tedy začít?

Právě záměrné vnímání je dobrým začátkem. Jedním z vesmírných zákonů je totiž bod přitažlivosti. Tedy, na co zaměřujeme svou pozornost, to si přitahujeme do svého života. Většina z nás si však myslí, že teprve až se TO stane, pak konečně může přijít stav štěstí. „Až budu mít víc peněz budu si užívat života.” „Jakmile se tato situace vyřeší, budu konečně šťastná.” „Teprve když budu mít svůj vysněný dům, bude můj život stát za to.” „Až si najdu dokonalého partnera, vytouženou práci…”

Samozřejmě že je lepší, když máme na kontě hromadu peněz, nádherný dům, dokonalého chlapa a vysněnou práci, než když naše konto zeje prázdnotou, dům se rozpadá nebo je nám příliš těsný, náš partnerský vztah nestojí za nic a v práci přežíváme z minuty na minutu. Ve skutečnosti to ale funguje naopak. Nejdřív se musíme soustředit na to co máme a potom toho budeme mít víc.

Pokud se totiž věnujeme tomu, co nám v životě chybí a co všechno je špatně, dostaneme toho ještě víc. Tak funguje zákon přitažlivosti. Nefunguje to tak, že se okolnosti nejdříve změní a pak se budeme cítit šťastně. Je to právě naopak, jestliže se záměrně budeme radovat z něčeho, co nám dělá nebo přináší radost, pak nevyhnutelně přijde změna okolností. To je jeden z vesmírných zákonů.

Proč se mi nedaří?

Proč je tak těžké to dodržovat? Proč si naše myšlenky žijí vlastním životem? Je to proto, že máme “v nabídce” takové myšlenky, které jsou ve vibrační shodě s tím, jak se vnitřně cítíme. Pro příklad uvedu nejznámější přirovnání. Je to jako bys chtěla poslouchat stanici na frekvenci 107,3, ale máš naladěnou frekvenci 98,5. Nemůžeš pak očekávat, že ti bude hrát rádio Vesmír, když máš naladěno rádio Ego.

Jaké vibrace vysíláš, takové také přijímáš. Pokud tedy chceš své vnitřní rádio přeladit na jinou frekvenci, není to nijak složité. Musíš však točit knoflíkem pěkně postupně, jinak svou vnitřní stanici nemusíš vůbec najít. Postupním laděním si vyladíš svůj bod přitažlivosti v souladu s vesmírnou hudbou.

Jak přeladit frekvenci

Záměrným vnímáním se posuneš na pozitivní vibrace, které přináší radost a vděčnost. Zkus se tedy co nejčastěji zaměřit na to, co ti zvedá náladu, přináší ti pocit štěstí a radosti. Může jít o nějaký předmět v místnosti, vzpomínku nebo zážitek, nebo okamžiky jako dobrá ranní káva, krásný západ slunce či tichá procházka přírodou. Nech tyto příjemné emoce narůstat a všímej si, jak tě zalévá pocit radosti. Pak se můžeš zaměřit na další věc či prožitek a pokračovat tak v záměrném tvoření radosti.

Tyto okamžiky naplňuj jen tím, co tě těší. V tuto chvíli nejde o to, najít problém a ten vyřešit, ale o to přiblížit se souladu se svou vnitřní moudrostí a naladit se tak na frekvenci radostných vibrací. Čím častěji se budeš na tuto frekvenci ladit, tím četněji ti bude Zákon přitažlivosti posílat do cesty věci, situace, lidi a myšlenky na podobné frekvenci.

Další bonusy záměrného vnímání

Záměrné vnímání je velmi mocným propojením fyzického a duševního vnitřního světa. Proto se ti častým praktikováním této techniky zároveň otevře jasnější vedení od tvé vnitřní Moudrosti. Také vzniká méně odporu, který brzdí tvůj přirozený proud, proto ti půjdou veškeré věci snadněji a plynuleji.

Opakováním tohoto způsobu se také vytvoří nový návyk. Takže když budeš mít sklon k navrácení ke starému způsobu uvažování, velmi rychle si to uvědomíš a vrátíš se dřív, než se tato vibrace příliš rozvine. Navíc čím líp se u toho cítíš, tím víc tě to bude bavit dělat 😊

Najednou se ocitneš ve stavu naplnění a radosti, tedy ve stavu, který jsi sem přišla zažívat. Toto jsi skutečně TY. Právě z tohoto stavu dokážeš s lehkostí a bez námahy umožňovat věcem, které si přeješ, zhmotnit se ve tvé realitě. Toto je ten magický moment tvoření.

Kdy to začne fungovat?

Nemusíš tomu vůbec rozumět. Funguje to v každém případě. Záměrné vnímání totiž uvolňuje odpor, který je jediným důvodem, jenž nám brání v plnění našich snů. Dovoluje zhmotnění toho, co si toužíme zažít. Umožňuje přijímání.

Zkus alespoň 10 minut denně několik dnů po sobě a uvidíš, že se k tomuto cvičení budeš vracet s radostí častěji a častěji. Jen proto, že sama chceš. Proto, že tě to baví. Začnou tě samy napadat myšlenky, které tě těší a naplňují radostí, a to v úplně běžných situacích jako v dopravě, na poště, v obchodě nebo cestou z práce.

Může to vypadat třeba takto:

„Dnes je vážně krásný den, půjdu raději pěšky a budu se kochat barevnou přírodou. Co kdybych si sedla tady na lavičku a na chvíli se zastavila. Hele, stánek s kávou a žádná řada, to mám radost. Vezmu si ji sebou do parku. Hmm, ta krásně voní a hřeje, mám se fakt dobře. Páni, to je krásný motýl, už dlouho jsem žádného neviděla, ten se mi moc líbí. Cítím se tak nádherně.“

Obyčejná každodenní rutina, a přitom plná kouzelných okamžiků. Takto se můžeš záměrně soustředit na další a další momenty svého života, kterých bude jako zázrakem přibývat. Přitom na úplně stejné situaci jako je popsána výše, najdeš pokaždé víc a víc dalších detailů, kterých sis ještě včera nevšimla. A ty se začnou množit a rozrůstat.

Pocit k nezaplacení

Záměrné vnímání začne být tvou přirozeností. Můžeš u něj zažít pocit chvění, jako by se tvá duše těšila na další nádherný okamžik. A to je moment, díky kterému poznáš, že jsi v souladu se svou vnitřní Moudrostí, se Zdrojem, s Vesmírem.

Vždy, když máš z něčeho radost, jako bys Vesmíru vzkazovala: „Dej mi toho víc. Toto je to, co chci. Chci víc toho, z čeho jsem šťastná, co mě těší a za co jsem vděčná.“. A Vesmír ti to bude posílat. Postupem času pak začneš vnímat víc a víc těchto kouzelných momentů a zároveň bude ubývat těch, které tě vůbec netěší.

Samozřejmě nastanou i chvíle, kdy se nevyhneš tomu, co tě stahuje zpátky do negativních pocitů. Pak možná přijde pocit selhání či naštvanosti, že jsi nezvládla danou situaci, podle svých přestav. Nikdo po tobě nechce, abys byla chodící sluníčko, ale vždy se můžeš vrátit k záměrnému vnímání a najít si opět to, co tě těší a znovu se naladit na svou frekvenci štěstí.

Nenech se ovlivnit ostatními. Nemůžeš chápat, proč někdo reaguje tak, jak reaguje, co ho k tomu vede a co se mu možná zrovna děje v jeho životě. Nelze mít druhé pod kontrolou. Raději měj pod kontrolou své vnímání a na to se zaměřuj. Mimochodem všechno toto a ještě mnohem víc můžeme prožít spolu ruku v ruce na online cestě Tajemství života v hojnosti, kde se tomu do hloubky věnujeme. Více informací najdeš tady >>

Záměrně se rozhodni, že tvé štěstí je to nejdůležitější ve tvém životě. A ty jsi jeho tvůrcem. Ty jsi život. Život, který se děje právě tady a teď.

A nezapomeň:

Nesni svůj život, žij svůj sen ♥

S láskou

*Inspirováno Abrahamovým učením.

Jsem kreativní duše, sběratelka inspirací a motivací. Zajímám se o vše kolem osobního rozvoje a kouzla života. Mám za sebou dlouhou cestu plnou hledání a objevování tajemství života a o to všechno se s Vámi chci podělit. Věřím, že zde najdete spoustu inspirace, moře motivace a špetku kouzla na tu Vaši cestu za splněnými sny. Jsem autorkou online cesty Tajemství života v hojnosti eBooku Můj kreativní rok od jara do zimy Motivačních kartiček 52 motivací ke splnění malých i velkých snů. Více o mně si můžete přečíst v mém příběhu zde >> Svezte se na kouzelné vlně inspirace a prožijte radostnou jízdu Vašim životem ♥
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.