Nebuď zabijákem, staň se tvůrkyní

Skonči se zabíjením svých snů a raději začni tvořit svůj život.

Možná to zní jako science fiction, ale pravdou je, že každý z nás je tvůrcem svého života, ať chceme nebo ne. Co to znamená? Znamená to, že i ty dokážeš tvořit svůj život podle sebe. Děláme to tak všichni, rozdíl je jenom v tom, že někdo to dělá vědomě a někdo nevědomě. Pojďme se na to podívat pěkně zblízka.

Nevědomé tvoření

Pokud svůj život tvoříš nevědomě, pravděpodobně tě vytáčí, že nemáš to po čem tak moc toužíš. Čím dál víc tě štve, že nejsi bohatá a tvůj účet zeje prázdnotou, nemáš překrásný dům, vysněné auto, obrovský bazén, práci po které toužíš, úžasného partnera, perfektní tělo nebo cokoli jiného o čem dennodenně sníš.

Možná se začínáš bát, že to, po čem toužíš, se nikdy nesplní a že toho nikdy nedosáhneš. Nejspíš tě užírá strach, že nejsi dost dobá, chytrá, talentovaná, úspěšná, štíhlá nebo krásná. Věříš jednoduše tomu, že tě štěstí prostě obchází, a tak zůstáváš jen u snů a v horším případě to dokonce úplně vzdáš, a tím své sny pomalu zabíjíš.

Můžeš to, ale změnit

Ty přece nechceš být zabijákem! A ani nemusíš, protože tuto moc – tvořit svůj život, má každý z nás už od narození. Ano, ty také, jenom si to neuvědomuješ. Ale právě teď nastal ten pravý čas se rozpomenout. Probuď v sobě spící tvůrkyni a pusť se do tvoření vysněného světa.

Nesni svůj život, začni žít svůj sen!

Existuje jen jedna věc, která ti v tom může zabránit a tou je strach. Strach z neúspěchu a pochybnosti, jestli se to podaří, ti to mohou překazit ještě dřív, než vůbec stihneš začít. Je to jako začarovaný kruh. A tak možná svůj sen odkládáš na „až“… „Až budu mít víc času, až budu mít více peněz, až bude lepší příležitost, až se naučím…, až zhubnu, až si pořídím…, až, až, až!“

Se všemi těmi „až“ se stává tvůj sen čím dál více nedosažitelný, je někde v budoucnosti a tam také zůstane, pokud něco neuděláš. Pokud se nerozhodneš a nezačneš ho realizovat teď hned, možná zůstaneš jen u snění. Budeš se donekonečna srovnávat s ostatními na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích nebo i v reálném životě. Dál se ti bude zdát, že všichni kolem tebe žijí dokonalé životy, jenom ty ne.

Stále ti bude připadat, že to, jak žijí ostatní je pro tebe nemožné. A víš proč? Protože vidíš jenom konečný výsledek. Nevidíš, co je zatím a nevidíš, jak toho ti, co obdivuješ, dosáhli. Kolik dřiny nebo úsilí za tím stojí. Kolik práce a času věnovali tomu, co teď mají. Soustředíš se jenom na to, co vidíš. Na dokonalý obrázek umístěný na již zmíněných sítích.

Známe to všichni

I já jsem byla jednou z těch, co jenom sní, obdivují, a dokonce závidí druhým jejich úspěch, bohatství a svobodu. Chtěla jsem také žít svůj sen. Trápilo mě pouhé přežívání ze dne na den, aniž bych si svůj život mohla naplno užívat. A tak jsem se jednou rozhodla, že to změním.

Rozhodla jsem se, že takto dál žít nechci a začala jsem hledat, pátrat a pídit se po tom, jak to udělat. Jak nezůstat jenom u snění, ale jak začít žít svůj sen. Nakonec jsem tu cestu našla! Ale nebudu vám lhát, bylo to náročné. Kolikrát jsem byla tak strašně unavená, vyčerpaná a docházely mi síly, že jsem to chtěla vzdát. Protože rezignovat a prostě jenom dál den za dnem přežívat, tak jako dřív, by bylo mnohem jednodušší.

Tolikrát jsem nevěděla, jak dál, kudy se vydat nebo kterým směrem vykročit. Mnohokrát jsem byla bezradná i zklamaná. Ale vždycky jsem našla nějakou silnou motivaci a také naději a vírů, že to přece jenom půjde. Musí! Občas jenom stačilo ohlédnou se zpátky a vidět, co všechno už jsem zvládla a co všechno se mi podařilo, abych získala zpět ztracenou energii a pokračovala dál.

Úspěchy nejúspěšnějších

Také většina úspěšných, uznávaných, slavných a obdivovaných lidí, musela hledat cestu. Také oni měli před sebou složitá rozhodnutí kudy jít, museli zvládnout těžké chvíle, překážky, pokusy a omyly, aby se dostali tam, kde teď jsou (nebo kam se dostali). Ani tvůj sen se pravděpodobně sám od sebe nikdy nezhmotní, a proto pro něj musíš hned teď začít něco dělat.

Rozhlédni se kolem sebe. Každou věc, kterou vidíš, někdo musel vytvořit. Ať už je to židle, na které teď sedíš, počítač nebo mobil který právě držíš v ruce, auto, tramvaj, postel, pero, televizi prostě jakoukoli věc, na kterou si vzpomeneš, někdo zhmotnil. Není to nemožné.

Kdyby si Karl Benz tehdy řekl, že je nemožné stvořit automobil, nejspíš bychom ještě teď jezdili na koni. A kdyby vzdal Alva Edison pokusy o vynalezení žárovky či elektřiny, zřejmě si teď svítíme svíčkami 😊 Staneš se také tvůrkyní nebo to vzdáš ještě dříve, než se do toho pustíš a staneš se zabijákem svých snů?

Ale i když to vzdáš, neznamená to, že přestaneš tvořit svůj život. Budeš si ho tvořit dál, ale pravděpodobně nebude vypadat podle tvých snů. Proto se rozhodni, vědomě drž otěže ve svých rukou a určuj si správný směr. Začni psát svůj životní příběh a malovat si svět podle svých snů.

Staň se tvůrkyní

Vybírej si jenom to, co ve svém světě chceš, a naopak opusť to, co se ti nelíbí a co už dál ve svém životě nechceš. A nahraď to tím, co tě naplňuje radostí. Začít můžeš třeba hned. Zkus se zamyslet, co chceš ve svém životě změnit. Věnuj svůj čas sobě a najdi si pár minut, které budeš trávit jenom sama se sebou. Všímej si toho to, co tě volá a láká.

Možná k tobě brzy přijde odpověď, inspirace, motivace nebo se ti ukáže cesta, kterou se máš dát. A jak to poznáš? Jednoduše tak, že budeš cítit, že je TO ono, TOTO je to pravé. Bude to s tebou souznít a vibrovat na jedné vlně. Poznáš to určitě, tím jsem si jistá.

Hojnost už na tebe čeká

Teď už vím, že život naplněný radostí, láskou, hojností a svobodou je tu pro každého z nás. Nemusíme si ho ničím zasloužit, dokonce ani nemusíme být něčím výjimeční nebo být dětmi štěstěny. Prostě tady je a čeká tu také na tebe. Čeká až se probudíš a začneš si svůj život tvořit tak, jak cítíš.

To, že teď nejsi tam, kde chceš být, můžeš kdykoli změnit. Nikdo ti to nemůže zakázat nebo ti v tom bránit. Nikdo, kromě tebe samotné. Nenech se ovlivňovat strachem ve své mysli ani tím, co si myslí druzí. Věř sama sobě a svým vlastním zkušenostem.

Celý život posloucháme cizí pravdy a děláme to, co nám určují druzí, protože tak se to přece má, tak to tady funguje. Odpoutej se od zastaralých názorů a změň to. Jenom ty to můžeš udělat, protože nikdo jiný to za tebe neudělá a ani udělat nemůže.

Každý mistr byl začátečníkem

Každý byl jednou na začátku a každý mistr byl jednou učněm. Nečekej na „až“ a začni teď. Udělej první krok kupředu. Nemusíš mít strach. Uč se z neúspěchů, zkoušej to znovu, spřátel se se svými chybami a posouvej se díky nim dál. Ty jsi tvůrkyní, tvůj sen sice nemá záruční lhůtu, ale čím víc ho budeš odkládat, tím vzdálenější ti bude. Nenech ho zemřít.

Žij svůj sen a buď inspirací pro ostatní.

Pokud toužíš být tvůrkyní, ale nevíš, kde nebo jak začít, pojď do toho se mnou. Provedu tě cestou hojnosti a bohatství, na jejímž konci se staneš tvůrkyní svého života. Naučíš se žít svůj sen

Mrkni sem >> Cesta Tajemství života v hojnosti.

Cestu teď znáš, je jen na tobě, zda na ni vstoupíš a změníš svůj život, nebo zůstaneš tam, kde teď jsi a necháš své sny zahynout.

Nezapomeň, že to dokážeš!

Nesni svůj život, žij svůj sen ♥

Jsem kreativní duše, sběratelka inspirací a motivací. Zajímám se o vše kolem osobního rozvoje a kouzla života. Mám za sebou dlouhou cestu plnou hledání a objevování tajemství života a o to všechno se s Vámi chci podělit. Věřím, že zde najdete spoustu inspirace, moře motivace a špetku kouzla na tu Vaši cestu za splněnými sny. Jsem autorkou online cesty Tajemství života v hojnosti eBooku Můj kreativní rok od jara do zimy Motivačních kartiček 52 motivací ke splnění malých i velkých snů. Více o mně si můžete přečíst v mém příběhu zde >> Svezte se na kouzelné vlně inspirace a prožijte radostnou jízdu Vašim životem ♥
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.