Staň se režisérkou zázraků

Když si zvědomíš, co tě povznáší a co brzdí, můžeš si plně uvědomit, jaký rozdíl je v těchto protipólech. Odteď už budeš vědět, které příběhy tě plní pozitivní a které negativní energií. 

Ať chceme nebo ne, každý z nás jsme režisérem svého života. S příchodem na tento svět jsme na sebe vzali jedinou roli, a to roli režiséra. Ten většinou sídlí v naší hlavě a promítá nám na vnitřní plátno příběhy, které by se mohly stát skutečností. A taky, že se stanou. Jak se píše v knize A Course in Miracles: „Jaké příběhy si projektujeme ve své mysli, takových se nám dostává v našem životě.”

Nemaluj čerta na zeď

Přísloví nemám zrovna moc ráda, ale toto přesně vystihuje obvyklou situaci, kdy si v hlavě promítáme příběhy o tom, co všechno se může v našem životě stát či pokazit. Obáváme se dopředu toho, co se ještě nestalo, abychom pak mohli říct oblíbenou větu: „To jsem čekala.“ nebo: „Já to říkala.“

Takže si malujeme pomyslné čerty na plátna našich životů, abychom se, místo těšení se na to krásné, co nás právě čeká, obávali toho, co se ještě nestalo. Existuje ale cesta ven. My jsme přece režisérem, takže si můžeme projekci jednoduše změnit a začít promítat film svých nejtajnějších snů.

Film s názvem Život

Teď nastal čas zamyslet se nad tím, k jakému žánru bychom přiřadili náš život. Je to horor, thriller nebo spíš komedie? Kdybys teď hned mohla změnit děj svého životního příběhu, udělala bys to nebo bys nechala příběh běžet dál? Zaznělo by z tvého režisérského křesla rázné: „STOP!“?

Možná je na čase změnit příběh, rozmotat zápletku a začít promítat „story of my life“, který stojí za to. A jak na to? Celé je to o tom, na co myslíme. Protože kam upíráme naši pozornost, tam plyne energie, která tvoří naše životní příběhy. A od toho se všechno odvíjí. Takže když si uvědomíme, na co se ve svých myšlenkách zaměřujeme, pak to můžeme změnit a začít psát nový scénář.

V hlavní roli…

Neméně důležité je zamyšlení se, zda jsi hlavní hrdinkou svého života ty sama nebo jsi tuto roli přenechala někomu druhému. Neřídí tvůj život někdo jiný? Možná jsou to rodiče, manžel či přítel/kyně, kamarádka, šéf, komunita, do které třeba patříš… Nebo hraješ roli oběti a svádíš své trable na osud, rodinu či stát ve kterém žiješ?

Nebuď obětí okolností. Vezmi na sebe roli tvůrkyně a staň se vědomou režisérkou svého života a režíruj ho podle svých představ. A neboj se snít a tvořit ve velkém. Začít můžeš tím, že si uvědomíš, které příběhy tě blokují a které tě naopak posouvají tím směrem, kterým chceš plout.

Zázračná přitažlivost

Když si zvědomíš, co tě povznáší a co brzdí, můžeš si plně uvědomit, jaký rozdíl je v těchto protipólech. Teď už budeš vědět, které příběhy tě plní pozitivní a které negativní energií. A právě na to, co tě naplňuje, můžeš zaměřovat svou pozornost. Pak to, na co necílí tvá mysl, samo odpadne.

Můžeš si také všimnout, že jsi v přirozeném napojení na svůj zdroj a na svou tvůrčí moc, když se cítíš dobře. Všimni si, jak jde všechno snadno a lehce. Plyneš s proudem životní energie, aniž bys musela pádlovat. Právě v těchto chvílích se stáváš magnetem na zázraky.

Příznivý versus hororový scénář

Nenech si tyto okamžiky proklouznout mezi prsty a plně si jich užívej. Vnímej, jak se ti snadno dýchá, skoro jako bys létala nad zemí, jak se ti motýlci třepotají v břiše a ty se cítíš bezpečně, prostupuje tebou radost a klid zároveň. Přichází k tobě nápady a ty nemusíš nic složitě vymýšlet, jde to samo a všechny překážky mizí před očima. Žiješ tady a teď.

Naopak, když si promítáš minulost plnou bolesti nebo budoucnost naplněnou obavami, nejspíš se cítíš těžce, špatně se ti dýchá, jako by ti na prsou ležel obrovský balvan. Máš špatnou náladu, jsi unavená, protivná a bez energie. Cítíš úzkost a strachuješ se úplně všeho. Nic se ti nedaří a překážky se zdají byt nepřekonatelné.

Změň svou realitu

Kdykoli si uvědomíš, že nejsi v souladu se svým vnitřním zdrojem a necítíš se dobře, můžeš to napravit. Už jenom toto uvědomění ti pomůže udělat něco pro to, abys to změnila. Existuje spoustu způsobů, jak na to. O jednom účinném jsem psala v minulém článku Je libo úžasný život? Stvoř si ho!, který je součástí série “Světýlka na cestu”.

Síla způsobu, který v něm popisuju, je v uvědomění si toho, jak nám záměrné vnímání dokáže obohatit život. Čím více a častěji se budeš záměrnému vnímání věnovat, tím méně se ti bude chtít tento stav opouštět. Je to zkrátka návykové. Uvidíš sama. Takže pokud jsi nečetla a zajímá tě víc, článek najdeš tady >>

Další metody napojení

Dalším způsobem, jak se napojit na svou vnitřní sílu je třeba meditace, ve které se můžeš nechat vést svou vnitřní moudrostí. Pokud se ti nedaří napojit se nebo meditovat, nevzdávej to. Stačí jen v tichu posedět a odevzdat své trable Vyššímu Já, které už si poradí.

Sleduj také další články ze série “Světýlka na cestu“, ve kterých budu postupně vysílat světlušky, které ti posvítí na cestě z temných údolí.

Připojit se můžeš i na online cestu Tajemství života v hojnosti, kde společně projdeme 5týdenní transformací plnou zázraků.

Pomoci ti může i náhled na tvou situaci za podpory karet, které pro tebe s láskou vyložím, a ve kterých se můžeš propojit se svou duševní Moudrostí.

Zůstaň ve spojení se svou vnitřní tvůrkyní a nech Vesmír, Zdroj či Boha, aby ti do života posílal zázraky.

A nezapomeň:

Nesni svůj život, žij svůj sen ♥

S láskou

Jsem kreativní duše, sběratelka inspirací a motivací. Zajímám se o vše kolem osobního rozvoje a kouzla života. Mám za sebou dlouhou cestu plnou hledání a objevování tajemství života a o to všechno se s Vámi chci podělit. Věřím, že zde najdete spoustu inspirace, moře motivace a špetku kouzla na tu Vaši cestu za splněnými sny. Jsem autorkou online cesty Tajemství života v hojnosti eBooku Můj kreativní rok od jara do zimy Motivačních kartiček 52 motivací ke splnění malých i velkých snů. Více o mně si můžete přečíst v mém příběhu zde >> Svezte se na kouzelné vlně inspirace a prožijte radostnou jízdu Vašim životem ♥
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.